Na stronach dla typerów nietrudno jest spotkać tak zwane rankingi bukmacherów. Niektórzy z nich korzystają, a inni uważają, że czytanie takich rzeczy to strata czasu. Kto ma rację i dlaczego?

Czy rankingi bukmacherów są wiarygodnym źródłem informacji?

Ranking bukmacherów – sprawdzasz, gdzie warto obstawiać, a gdzie nie

Ranking bukmacherów, jak łatwo się domyślić, powstał po to, by zapewnić graczowi wgląd w ofertę konkretnych stron do obstawiania. Dzięki takim zestawieniom łatwiej jest sprawdzić, co można otrzymać w danym miejscu i jak to wszystko się ma do sytuacji w innych portalach.

Oczywiście, jak to zwykle bywa, rankingi mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Każdy ma swoje argumenty, które wydają się logiczne, ale kto w zasadzie ma rację w tej małej „wojnie”? Wbrew pozorom, odpowiedź nie jest oczywista i trzeba chwilę się zatrzymać, by ją znaleźć.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Dlaczego warto sprawdzać listy najlepszych bukmacherów?

Ranking bukmacherów przydaje się, gdy chcemy ocenić, jak oferta danej firmy wypada na tle konkurencji. Jeżeli nie chcemy rejestrować konta w dziesięciu czy piętnastu miejscach, co jest jak najbardziej uzasadnione, czytając jeden tekst możemy dowiedzieć się, gdzie i co konkretnie znajdziemy.

Bardzo często lista najlepszych bukmacherów zawiera plusy i minusy każdej strony, która pojawia się na jej łamach. Jeżeli wszystko jest napisane w sposób czytelny, a do tego znajdziemy różne infografiki i nie tylko, ogarnięcie wszystkiego jest znacznie prostsze, niż w przypadku przeglądania każdego serwisu www z osobna.

Wiarygodne rankingi bukmacherów to też odpowiednie miejsca dla tych, którzy poszukują dobrego bonusu powitalnego i chcieliby wiedzieć, gdzie obecnie można zgarnąć najwyższą premię. Bardzo często klasyfikacje stron typerskich oparte są właśnie na wartościach oraz jakości premii na start oraz innych promocji.

Wszystkie zalety rankingów bukmacherskich

  • możliwość ocenienia oferty w porównaniu z konkurencją
  • dostęp do aktualnych informacji dotyczących bonusów powitalnych
  • wszystkie ważne dane w jednym miejscu
  • nie trzeba zakładać konta na wielu stronach, by znaleźć dla siebie dobrego bukmachera.

Dlaczego rankingi bukmacherów nie mają sensu?

Jak to zwykle bywa – mamy też w tej kwestii drugą stronę barykady. Istnieje sporo przesłanek, które mówią o tym, iż rankingi bukmacherów nie mają większego sensu.

Oczywiście, że możemy w zestawieniach sprawdzać, jakie bonusy są dostępne na stronach internetowych, ale często takie tabele nie uwzględniają wszystkich możliwości. Czasem właściciele znanych portali promują kody promocyjne jednej strony, a o innych nie wspominają, co może rzutować na ostateczne wyniki.

Ostateczna decyzja, czy warto sprawdzać ranking bukmacherów należy do samego gracza. A oto kilka wad takich zestawień:

  • zawsze faworyzują pewne strony
  • często zawierają nieaktualne dane
  • najczęściej są subiektywną opinią autora
  • nie zawierają wiarygodnych opinii typerów.

A jakie jest wasze zdanie na temat rankingów bukmacherskich? Korzystacie z takich miejsc czy nie?


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.