Choć w tym sezonie cały świat skupi się na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, na długo przed nimi rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Co ważne, rozegrane one zostaną w Polsce i Słowenii, a weźmie w nich udział również nasza rodzima reprezentacja. Jeszcze przed ich rozpoczęciem, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami właśnie na ich temat. Zwłaszcza że czasu do nich jest coraz mniej.

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce – harmonogram

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce rozpoczną się 26 sierpnia 2022 roku, od meczu pomiędzy Brazylią i Kubą (o godzinie 11:00). Po fazie grupowej, przyjdzie czas na mecze 1/8 finału, które rozpoczną się 3 września i potrwają do 6 września (będą rozgrywane w Gliwicach oraz Ljubljanie). Ćwierćfinały zaplanowano na 7 i 8 września (Katowice i Ljubljana), natomiast półfinały i mecze o medale rozegrane zostaną 10 i 11 września. Wszystkie mecze decydującej fazy odbędą się w katowickim Spodku.

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej odbędą się kolejno:

  • 26 sierpnia, 20:30: Polska – Bułgaria (Katowice)
  • 28 sierpnia, 20:30: Polska – Meksyk (Katowice)
  • 30 sierpnia, 20:30: Polska – USA (Katowice)

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce – na co stawiać?

Najlepsi bukmacherzy online pozwalają obstawiać własne typy na siatkówkę i MŚ 2022 już teraz. Wytypować możemy zatem, długoterminowo, zwycięzcę całej imprezy, a zatem mistrza świata. Możemy też wskazać na te drużyny, które uplasują się na drugim i trzecim miejscu. Stawiając na zwycięstwo Polski w całym turnieju (wcale nie nieprawdopodobne) w STS zyskamy sporo (kurs to aż 3.50), a jeśli uważamy, że Polska trafi na podium – nieco mniej (1.60). Solidnym wyborem może być również wytypowanie Brazylii jako mistrza. W STS to kurs na poziomie aż 5.00

Oczywiście oddano nam również do dyspozycji pierwsze mecze fazy grupowej, które możemy obstawiać w wielu różnych wariantach. Niektórzy legalni bukmacherzy pozwalają jednak obstawiać (na chwilę obecną) wyłącznie mecze reprezentacji Polski. Tak naprawdę polecamy typowanie meczu Polska – USA – jedynie w nim możemy liczyć na solidne kursy. W pozostałych spotkaniach Polacy są zbyt dużymi faworytami.

Siatkówkę oczywiście będziemy mogli obstawiać na wielu innych płaszczyznach. Im bliżej imprezy będziemy, tym więcej rynków będzie dla nas dostępnych.

Gdzie obstawiać MŚ 2022 w siatkówce?

Jako że siatkówka nie u każdego buka stanowi priorytet, powinniśmy sięgnąć po to, co oferują najpopularniejsze i najlepsze firmy bukmacherskie w naszym kraju. Mistrzostwa Świata jako pierwsze w swojej ofercie zamieściło STS i to w tym bukmacherze możemy upatrywać najlepszych warunków na typowanie tego właśnie turnieju. W kontekście większych siatkarskich imprez niemal zawsze solidnie wygląda również oferta Fortuny, bardzo uważnie śledzącej zmagania reprezentacyjne. Nie powinniśmy również przejść obok oferty bukmacherów Fuksiarz i Superbet, którzy na pewno pokryją ją każde ze spotkań siatkarskiego Mundialu. Koniecznie załóżmy konto u kilku z nich – zwłaszcza jeśli planujemy obstawiać więcej niż jedno spotkanie na najlepszych dla nas warunkach.